VODA • TOPENÍPLYNSOLÁRNÍ PANELY
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vše pro ekologické vytápění vašeho domova a komfort v koupelně
 
 

SOLÁRNÍ PANELY A KOLEKTORY HENNEBERG
Bolatice, Štěpánkovice, okr. Opava

 
 
Naše firma HENNEBERG, s pobočkami v Bolaticích a Štěpánkovicích v okrese Opava, má dlouholeté (14 let) a bohaté zkušenosti z termickými solárními systémy různých typů využití v alternativních zdrojích energie. Dodáváme a odborně montujeme solární panely firmy THERMO/SOLAR a VAILLANT, které patří ke světové špičce solární techniky.
 
 

Solární systém

 
 
  • Solární panely značky THERMO/SOLAR jsou technicky velice dobře navrženy i zpracovány. Firma na ně proto dává nadstandardní záruku 12 let a životnostně přesahují odzkoušenou hranici 30 let.
  • Solární panely se skládají z kompaktní lisované skříně (vany), ve které je pomocí zasklívacího rámu upevněno bezpečnostní solární sklo tloušťky 4 mm. Celá konstrukce je z hliníkového materiálu, velice dobře utěsněna vůči zatékání vody a povětrnostním podmínkám.
  • Celoplošný lisovaný absorbér se selektivní vrstvou nebo nově s vysoce selektivní konverzní vrstvou MIROTERM obepíná meandr z měděné trubky. Díky této jedinečné konstrukci dochází k velice dobrému přenosu tepla s absorbéru do teplonosné kapaliny a kolektor tak dosahuje velice dobrých tepelných výsledků. Oproti většině vyráběných kolektorů, které mají absorbér připevněn k trubce jen milimetrovým laserovým spojem.
 
 
 
 
 
 
 

Typy slunečních kolektorů

 
 
TS 300 solární kolektor
 
Typ: TS 300
Je nejprodávanější typ kolektoru, určený pro vertikální montáž s oběhovým čerpadlem, má selektivní konverzní vrstvu absorberu ALOx (černá) a jeho půdorysná plocha je 2,03 m².
 
 
 
TS 330 solární kolektor
 
Typ: TS 330
Je kolektor určený pro horizontální montáž s oběhovým čerpadlem, má selektivní konverzní vrstvu absorberu ALOx (černá) a jeho půdorysná plocha je 2,03 m².
 
 
 
TS 400 solární kolektor
 
Typ: TS 400
Je plochý vakuový kolektor, určený pro vertikální montáž s oběhovým čerpadlem, má selektivní konverzní vrstvu absorberu ALOx (černá), nebo typ TS 400H vysoce selektivní vrstvou ETA PLUS – BlueTec (modrý) a jeho půdorysná plocha je 2,03 m². Podtlak vakua je 100 Pa.
 
 
 
TS 500 solární kolektor
 
Typ: TS 500
Je kolektor se zvětšenou půdorysnou plochou, určený pro vertikální montáž s oběhovým čerpadlem, má selektivní konverzní vrstvu absorberu ALOx (černá) a jeho půdorysná plocha je 2,53 m².
 
 
 
TS 510 - solární kolektor
 
Typ: TS 510
Je kolektor se zvětšenou půdorysnou plochou, určený pro vertikální montáž s oběhovým čerpadlem, se sníženými tepelnými ztrátami kvůli větší tloušťce izolační vaty a má vysoce selektivní vrstvu ETA PLUS – BlueTec (modrý), jeho půdorysná plocha je 2,53 m², a proto je velice dobrou volbou mezi typem TS 300 a vakuovým kolektorem TS 400 určenou především pro přitápění objektů.
 
 
 
TS 350 solární kolektor
 
Typ: TS 350
Je kolektor se sníženým hydraulickým odporem, určený pro vertikální montáž bez oběhového čerpadla (samotížná cirkulace), má selektivní konverzní vrstvu absorberu ALOx (černá) a jeho půdorysná plocha je 2,03 m².
 
 
 
 
 
 

Zajišťujeme a provádíme servis solárních systémů:

 

SOLAR - dotace Zelená úsporám

 
  • Poradenství v oblasti solární techniky a její efektivní využití.
  • Navržení a projektování solárního systému v oblasti ohřevu teplé užitkové vody, přitápění objektů a ohřev bazénu.
  • Dodávku a odbornou montáž celého systému.
  • Pomáháme při vyřízení formalit pro získání různých dotací ze státního fondu životního prostředí.
  • Poskytujeme záruční a pozáruční servis.

Výhody solárních panelů

 
 
 
Solární panely Opava